Puit: Väärt Ja Kuidas Seda Müüa | Metsa ABC

 

Kui olete kunagi maja, autot või midagi muud müünud, võite mõista müümise taga peituvat võitlust ja see võib olla keeruline. Müügiprotsessi kogu jälgimiseks tuleb järgida üksteise järel väga väikseid samme, alustades ostja leidmisest kuni õige paberimajandusega lõpuni jõudmiseni. Metsa müük on samuti võrdselt keeruline, kuna kogu etapis tuleb järgida mitmeid samme ja sama kehtib ka puidu kohta.


Kas olete otsustanud osa puitu koristada ja müüa, kuid olete segaduses, mis võiks olla teie puidu väärtus ja kuidas neid müüa? Siin on teie lahendus:


Tunne oma puidu väärtust


Konkreetse metsa puidu väärtuse ennustamist ja hinnangu andmist ei saa kõrvalseisja määrata mitmel põhjusel, näiteks:


 • Ehkki osariik või piirkond suudab pakkuda mõningaid hinnasuundumusi, sõltub konkreetse puidu tegelik väärtus kohalikust turust. See sõltub ka puidu kasvatamise kohast, kuna paljude veskite lähedal kasvanud puidul on veskitest eemal või ühe või kahe veski lähedal kasvanud puiduga võrreldes kõrgem koht.


 • Metsas kasvanud puude suurused, liigid ja omadused on olulised ka puidu müümisel.


 • Puidu väärtus sõltub ka puidumüügi kohta müüdud metsamaterjalide arvust ja ülestöötamise tüübist. Mida kõrgem võib olla puiduühiku hind, seda suurem on tavaliselt müük. Mõne valitud puu lõikamine puidu enamuse või kõigi puude asemel võib olla eemaldatud puiduühiku kohta kallim. Mida madalam on harvester valmis puude eest maksma, seda suurem on saagikulu puu kohta.


 • Summa, mida puiduostja on valmis maksma, sõltub ka puidu kasvatamise kohast, kui kalliks võib nende puidu eemaldamine ja vedamine ostjale maksma. Harvesteri muud tegevuskulud võivad sõltuda ka lähedal asuvast teest, mulla niiskusest, kaldest, ajutistest sildadest jne.


 • Riiklike ja kohalike puidu ülestöötamise ja majandamise meetoditega saab kindlaks teha, milliseid seadmeid saab kasutada, kui lähedased võivad saagikoristused olla ojadele ja milliseid ettevaatusabinõusid tuleb teha, kui kohalikud habraste või seaduslikult kaitstud taime- või loomaliikide populatsioonid on olemas. Kõigil neil teguritel võib olla mõju nii ülestöötatava puidu kogusele kui ka ülestöötamiskuludele. Kõrgemate kulude tõttu pakutakse madalamat hinda.Kuidas oma puitu müüa?


Puidu parima hinna saamiseks peate järgima mõningaid samme:


 • Küsige abi: Parim viis puidu müügist maksimaalse kasumi saamiseks on õige konsultatsioon või metsaeksperdi abi kogu müügiprotsessi vältel. Metsamees saab abiks majandamiskava koostamisel, õigete puude valimiseks, mida raiuda vastavalt kavandatud eesmärgile, ja võib aidata ka õige ostja leidmisel.


 • Koosta plaan: koostada kirjalik plaan, mis põhineb metsamajandamise ja -arenduse eesmärkidel ning selle saavutamiseks vajalikel sammudel. Kirjalik plaan aitab mõista puidu müügi järgseid ülestöötamise üksikasju ja samme.


 • Saage aru oma puidust: puidu väärtus määrab palju tegureid, näiteks puude liigid, nende arv, kui palju neid on, kui terved ja suured nad on, olenemata sellest, kas neid on kerge raiuda või milleni jõuda, ning turutingimused. Teie metsamees saab koostada teie puude kohta täpse inventuuri, mis sarnaneb kinnisvara hindamisega, nii et enne puidu müümist teate, kui palju teie puit on väärt.


 • Pange paika oma piirid: enne müügi alustamist peate kehtestama teatud füüsilised piirid, näiteks oma metsamaa servad ja nurgad. Peaksite neist teadma ja märkima, et vältida vaidlusi oma metsaraie ja naabritega. Samuti peate välja mõtlema, mida soovite kaitsta. Kas soovite, et logerid järgiksid juhiseid? Kas soovite, et nad ehitaksid uusi teid või kasutaksid juba olemasolevaid teid? Kas teie metsas on mõni koht, mida te ei tahaks häirida? Enne kui lähete kaugemale, mõelge välja, milliseid piire peate oma metsade tervena hoidma.


 • Alustage müüki: Parima võimaliku hinna saamiseks peaks teil olema mitu konkureerivat pakkumist. Lugupeetud ostjate jaoks koostage puidu müügiteatis või lisage kohalikus ajalehes reklaam lisateabe saamiseks. Reklaami reklaamimiseks lisage oma maa asukoht, kontaktandmed, müüa kavatsetava puidu kvaliteet ja maht, puiduliigid, puudele juurdepääsuks kasutatavate teede kvaliteet ja muu oluline teave.


 • Hoidke seda kirjutades: kui võitnud pakkumine on valitud, hoidke seda kindlasti kirjalikus allkirjastatud lepingus, mis selgitab kokkulepitud hinda, individuaalseid kohustusi ja makseviisi.

Saagikoristus Päeval sisseregistreerimine: vaadake enne raietööde alustamist oma leping metsaraiega üle, et kõik saaksid aru kinnisvara piiridest ja tavadest, mida te eeldate. Tehke mitu korda oma metsa külastusi või paluge metsamehel pärast raie alustamist neid kontrollida, et koristamine kulgeks plaanipäraselt.


Metsa ABC on Eestis asuv metsamajandamise ja ülestöötamise ettevõte, mis pakub aastakümneid oma teenuseid kohalikul metsaturul. Nad töötavad metsa ost ja müügi ning samuti puidu müügi ja müügi nimel. Nad pakuvad ka mitmesuguseid muid metsaga seotud teenuseid, nagu metsa ülestöötamine, Metsakinnistu müük, Kasvava metsa müük, Metsakinnistu ost, kasvava metsa ost ja metsa majandamine. 


Source URL :- https://metsaabc-estonia.medium.com/puit-v%C3%A4%C3%A4rt-ja-kuidas-seda-m%C3%BC%C3%BCa-metsa-abc-74511ebb7012


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Parim puit väliprojektide jaoks | Metsa ABC

Kas Surnud Puidu Kogumine on Seaduslik? | Metsa ABC

Populaarsed metsandusega seotud KKK-d Eestis | Metsa ABC