Metsa Majandamine on ülesanne, mis vajab tegelikult professionaalset hooldust. Metsakinnistu müük ja ost sõltuvad erinevatest teguritest. Metsaomanikud ei võta esialgsel perioodil professionaalset hooldust, kuid mõistavad siis hiljem, et ei saa enam metsakinnistu eest hoolitseda ja seejärel kas metsakinnistu maha müüa või hakata metsamajandusteenuse pakkujaid leidma. Peamised põhjused, miks metsaomanik metsakinnistu müük, on järgmised:

    • Metsa majandamine on aeganõudev: metsakinnistu haldamine on palju aega nõudev ülesanne, kuna on palju aega vajavaid ülesandeid, näiteks kaevamine ja kuivenduskanali haldamine ning metsa majandamine nõuab ka majandamist, sealhulgas harvendamist, jäätmete langetamist ja muu metsasaaduste müük. Metsamajandus vajab ka pidevat või regulaarset hooldust, et sellest maksimaalset kasumit saada.
    • Professionaalsel metsahooldusel on tulevik: metsaomanikel pole kogemusi metsakinnistu eest hoolitsemiseks ja seetõttu võivad neil puududa metsakorralduse teatud aspektid. Nad ei pruugi teada, milliseid puid tuleb istutada või millised puud sobivad teatud tüüpi maale, kuna igal maal on erinev pinnase tekstuur ja maast sõltub, et millised puud võiksid teatud tüüpi maale palju sobida.
    • Maa müügi tulumaksuvabadus: maa muutub maksuvabaks, kui reformi käigus tagastatakse maa esmane müük. Metsakinnistu muutub maksuvabaks ka siis, kui kinnisvara on pärilik ja sellel oli intervall. Paljudel juhtudel müüvad metsaomanikud esmalt raieõiguse ja müüvad siis lõpuks ka raieala, sest metsaomanikud ei soovi metsa uuendada ja ka metsaomanikul on seda tehes kahju. Metsaomanikel soovitatakse metsakinnistu müümisel võtta professionaalide ettepanekuid.
    • Küpsed metsad ei muutu küpsemaks: eksiarvamus on, et 100 aastat vanad küpsed metsad ei vaja hooldust ja hooldust, kuid see pole reaalsus, sest ka metsade küpsed puud vajavad korralikku hooldust ja hooldust. Spetsialistid on hästi teadlikud ka erinevat tüüpi puude küpsuseast ja metsaseadustest, kuna selles vanuses on metsad ka väärtuslikumad ja tervislikumad.

    Metsakinnistu müük või ostmisel tuleb veenduda, et kõik dokumendid on täielikud ja tehingud notariaalselt tõestatud.


Source URL:- https://metsaabc-estonia.medium.com/miks-m%C3%BC%C3%BCa-metsakinnistu-metsa-abc-b9e027dd0dd7 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Populaarsed metsandusega seotud KKK-d Eestis | Metsa ABC

Types, Pros & Cons of Clear-Cutting | metsaABC

Puiduhakke kasutamine aias | Metsa ABC