Millised on metsa erinevad kasutusalad? | Metsa ABC


Mis on metsa? Mets on dünaamiline ökosüsteem, mis koosneb peamiselt puudest, mis toimivad barjäärina maa ja mitmesuguste eluvormide vahel. Puud aitavad luua spetsiaalse ökosüsteemi, mis mõjutab metsas elavate loomade ja taimede tüüpe. Puud mängivad kliimas otsustavat rolli. Need puhastavad õhku, hoiavad seda kuumadel päevadel jahedana, hoiavad öösel sooja ja on suurepärased heli neelajad. Metsamajandamine on suur ülesanne, mis vajab nõuetekohast hooldamist ja hooldamist, seetõttu pakuvad mõned ettevõtted, näiteks Metsa ABC, metsa majandamise ja metsa ülestöötamise teenuseid. Metsa ABC on Eesti metsa ülestöötamise ettevõte, mis pakub metsa majandamist ja metsa ülestöötamisteenuseid koos metsa müük ja metsaomanike Metsa ost.

Metsa kasutusviisid

Metsad on planeedi üks olulisemaid loodusvarasid. Metsad katavad maailma nagu roheline tekk, mis mitte ainult ei loo lugematul hulgal materiaalset toodet, vaid pakub ka mitmesuguseid elutähtsaid keskkonnateenuseid. Need on kasulikud mitte ainult tööstusele, vaid ka maapiirkondade majandusarengule. Neil on tohutu potentsiaal vaesuse vähendamiseks, säilitades samas elutähtsaid loodusvarasid.

Majanduslik kasutamine: Metsad toodavad puitu, küttepuid, paberipuitu, toidukaupu, kummi, vaiku, mittesöödavaid õlisid, kummi, kiudaineid, lakki, bambusekeppe, sööta, ravimeid, ravimeid ja mitmesuguseid muid kaubanduskaupu. Igal aastal kasutatakse pool koristatud puidust kütmiseks ja toiduvalmistamiseks. Ehitusmaterjalid, nagu saematerjal, vineer, lehtpuit, puitlaastplaat ja puitlaastplaat, moodustavad kolmandiku puidusaagist. Kuuendik ülestöötatud puidust on paberimassi ja kasutatakse paberitööstuses. Paljusid metsamaad kasutatakse metsaraie, põllumajanduse, karjatamise, turismi ja tammide ehitamiseks.

Ökoloogiline kasutamine: Mõned metsade ökoloogilised kasutusalad on järgmised:

See toodab hapnikku: Fotosüntees on selle planeedi eluks hädavajalik ja puud toodavad hapnikku. Neid nimetatakse ka maa kopsudeks.

 

  • Vähendab globaalset soojenemist: Metsad tarbivad esmast kasvuhoonegaaside süsinikdioksiidi (CO2) fotosünteesi toorainena. Selle tulemusena toimib metsa võra C02 äravooluna, vähendades kasvuhoonegaaside CCX põhjustatud globaalse soojenemise probleemi.

 

  • Looduse elupaik: Miljonite metsloomade ja taimede jaoks on nende koduks metsad. Ainuüksi troopilistes metsades on umbes 7 miljonit liiki.

 

  • Hüdroloogilise tsükli reguleerimine: Metsastatud vesikonnad toimivad nagu hiiglaslikud käsnad, hoides sademeid, aeglustades äravoolu ja vabastades lõpuks vett kevadiseks laadimiseks. Troopilised metsad toodavad 50–80 protsenti nende kohal olevast õhust niiskusest, mis aitab vihmaperioodil kaasa.

 

  • Mulla kaitse: Metsad kinnitavad oma juurtele tihedalt mullaosakesi, vältides mullaerosiooni. Nad toimivad ka tuulemurdetena.

 

  • Saastemoderaatorid: Metsad võivad neelata palju mürgiseid heitmeid, mis aitab õhku puhtana hoida. Väidetavalt neelavad nad ka müra, aidates ära hoida õhu- ja mürasaastet.

 

Metsa ABC pakub oma teenuseid ka metsa raie, kus on võimalik osta hakkepuid virnastatud võsa või raiejäätmete kujul. Samuti ostavad nad võsastunud rohtu ja põllumaad ning puiduhakke töötlemiseks sobivaid võsastunud raielanke. Samuti töötavad nad kuivenduskraavide ehitamiseks ja arvukateks raieteks (valgustusraie, harvendusraie, lageraie, järkjärguline raie).

 Source URL : - https://metsaabc-estonia.medium.com/millised-on-metsa-erinevad-kasutusalad-metsa-abc-d34503cc2e0

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Populaarsed metsandusega seotud KKK-d Eestis | Metsa ABC

Puiduhakke kasutamine aias | Metsa ABC

Types, Pros & Cons of Clear-Cutting | metsaABC